Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

 

wentylator kanałowy

Wentylator kanałowy - INTRO 100 Wentylator kanałowy - INTRO 100
Producent: Ventika
Cena:

52,60 zł

szt.
zobacz więcej
Wentylator kanałowy - INTRO 125 Wentylator kanałowy - INTRO 125
Producent: Ventika
Cena:

58,60 zł

szt.
zobacz więcej
Wentylator kanałowy - INTRO 150 Wentylator kanałowy - INTRO 150
Producent: Ventika
Cena:

82,70 zł

szt.
zobacz więcej

Wentylatory kanałowe

Wentylatory kanałowe służą do transportu powietrza prowadzonego kanałami wentylacyjnymi.

W sklepie WENT-AR znajdziesz ogromny wybór wentylatorów kanałowych do zastosowania w warunkach domowych, jak również wentylatorów o wyższych parametrach technicznych do zastosowania w warunkach przemysłowych.


Wentylatory kanałowe - domowe

Do mniejszych systemów wentylacyjnych o średnicach od 100 do 150 mm dedykowane są wentylatory kanałowe - osiowe serii INTROVKO1QUIETLINE-K.

Wentylatory te będą idealne do wspomagania wentylacji grawitacyjnej małych i średnich pomieszczeń mieszkalnych (np. łazienka, toaleta, garderoba). Stosowane są do przetłaczania powietrza na krótkich dystansach (do 1,5 m), przy niewielkim oporze systemu. Wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie ulegają korozji.

Wentylatory marki VENTIKA serii INTRO występują w wersji standardowej. Wentylatory produkcji VENTS serii VKO1 dostępne są w wersji z wyłącznikiem czasowym. Natomiast wentylatory kanałowe QUIETLINE-K wyposażone są w podstawę montażową, charakteryzuje je cicha praca oraz niezawodny silnik na łożyskach kulkowych o niskim poborze mocy. 

Wentylatory liniowe - produkcji Awenta serii VTR wyposażone są w turbinę z prostopadłymi łopatkami wirnika. Turbina dzięki swojej budowie może wytworzyć znacząco większe ciśnienie powietrza w kanale wentylacyjnym niż wentylator z tradycyjnym śmigłem. Umożliwia to transportowanie powietrza na dalsze odległości. 

Do prostych układów wentylacyjnych, sklep WENT-AR oferuje również wentylatory kanałowe - o przepływie mieszanym marki VENTS serii TT. Wentylatory te wykorzystywane są w nawiewno - wywiewnych systemach wentylacji, które wymagają stosunkowo niewysokiego sprężu, silnego strumienia powietrza oraz niskiego poziomu hałasu.  Są to wentylatory w plastikowej obudowie, z silnikiem na łożyskach kulkowych, co umożliwia ich montaż pod dowolnym kątem. Dodatkowo dla lepszego dostosowania wentylatora dla potrzeb użytkownika, jego silnik posiada dwie prędkości obrotowe.

Wentylatory kanałowe - przemysłowe

W sklepie WENT-AR dostępne są również wentylatory kanałowe, wymagające większego sprężu oraz silniejszego strumienia powietrza.  

Tego typu wentylatory są wykorzystywane w wentylacji nawiewno-wywiewnej, pojedynczych pomieszczeń, budynków zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. Są idealne do biur, obiektów handlowych, restauracji, hal przemysłowych, ale również do obiektów mieszkalnych.

Wentylatory VENTS TT PROTT PRO EC to wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym, w obudowie plastikowej, z silnikiem na łożyskach kulkowych posiadającym dwie prędkości obrotowe. Wentylatory TT PRO EC wyposażone są w silniki EC. Zastosowanie tych silników redukuje zużycie energii o 35% przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności i niskiego poziomu hałasu.

Do zastosowania w systemach wentylacyjnych składających się z długich ciągów kanałów z wysokim oporem sieci dedykowane są wentylatory kanałowe - odśrodkowe, np. VKVKM.

Z kolei do zastosowania w nawiewnych i wywiewnych systemach wentylacji pomieszczeń różnego typu o wysokich wymaganiach dotyczących poziomu hałasu, znajdą zastosowanie wentylatory kanałowe w izolowanej, dźwiękoszczelnej obudowie. 
Wentylatory TT Silent-M w obudowie stalowej, izolowanej termicznie i akustycznie - to połączenie szerokich możliwości i wysokiej wydajności zarówno wentylatorów osiowych, jak i odśrodkowych - zapewniają silny strumień powietrza i wysoki spręż.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl