Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Wentylatory łazienkowe 

Wentylatory łazienkowe - z czujnikiem wilgoci

Pracą wentylatora można sterować za pomocą czujnika wilgoci i timera. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną na czujniku wartość np. 60%, wentylator automatycznie włączy się i będzie pracował do czasu, kiedy wilgotność wróci do normy, wentylator będzie pracował dalej przez czas ustawiony na timerze np. 2 minuty, po czym się wyłączy. 

Wentylator w zależności od sposobu podłączenia uruchamia się w wyniku wykrycia wilgotności lub zostaje uruchomiony manualnie włącznikiem światła lub innym włącznikiem przeznaczonym dla wentylatora (nie wchodzi w skład urządzenia), będącym elementem instalacji elektrycznej budynku.

Podłączenie z pełną funkcjonalnością wentylatora:
Aby w pełni wykorzystać funkcje wentylatora, należy urządzenie podłączyć do instalacji trzyprzewodowej z włącznikiem zewnętrznym np. włącznikiem światła (zero robocze, faza załączająca z włącznika zewnętrznego lub obwodu oświetlenia, faza podtrzymująca pracę wentylatora "na zwłoce" - bezpośrednio z puszki).

Przy takim podłączeniu wentylator będzie uruchamiał się automatycznie w momencie wykrycia podniesionego poziomu wilgotności w danym pomieszczeniu oraz będzie możliwość uruchomienia wentylatora za pomocą włącznika światła. Opóźnienie czasu wyłączenia (timer) zostanie uruchomione w momencie wyłączenia włącznika światła.

Podłączenie z niepełną funkcjonalnością wentylatora:
Wentylator należy podłączyć na stałe do zasilania dwużyłowego (zero robocze + faza z puszki).

Przy takim podłączeniu wentylator będzie działał w trybie bezobsługowym tzn. będzie uruchamiał się samoczynnie w momencie wykrycia podniesionego poziomu wilgoci w danym pomieszczeniu, bez możliwości uruchomienia wentylatora manualnie przez użytkownika np. włącznikiem światła.

Czujnik wilgotności wykrywa wilgoć w zakresie:
od 60 do 90 % dla wentylatorów VentsVentika
od 40 do 90 % dla wentylatorów Awenta

Timer - opóźnienie czasu wyłączenia regulowane jest w zakresie:
od 2 do 30 minut dla wentylatorów VentsVentika
od 3 do 30 minut dla wentylatorów Awenta

wentylatory-lazienkowe-cichy-z-higrostatem   wentylator-lazienkowy-cichy

wentylator łazienkowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl