Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

anemostat

Anemostat

Anemostaty stanowią zakończenie mechanicznego systemu wentylacji. Są odpowiedzialne za dostarczanie świeżego powietrza i odprowadzanie zużytego. Anemostaty są nieodłącznym elementem przy rekuperacji. Anemostaty metalowe wykorzystywane są również przy rozprowadzaniu ciepłego powietrza z kominka.

Dostępne są trzy rodzaje anemostatów: anemostaty nawiewne, nawiewno - wywiewne i anemostaty wywiewne.
Anemostat nawiewny - umieszczany jest w miejscu zakończenia kanałów, które doprowadzają świeże powietrze do pomieszczenia. 
Anemostat wywiewny - to element mechanicznego systemu wentylacji, przez który odprowadzane jest zużyte powietrze. 

Anemostaty mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, odpornego na wilgoć, dzięki czemu nie ulegają korozji, nawet w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności jak łazienka czy kuchnia.
Anemostaty metalowe z kolei produkowane są z blachy stalowej - ocynkowanej. Dodatkowe zabezpieczenie uzyskuje się za pomocą malowania proszkowego.

Anemostaty najczęściej montuje się w suficie. Wybierane są nie tylko ze względów praktycznych, ale również wizualnych - zakrywają nieestetyczne części wentylacji. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj anemostat panelowy produkcji Awenta, który występuje nie tylko w kolorze białym ale również czarnym. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl