Opcje przeglądania

wentylatory-lazienkoweawenta-system-pluswentylatory-kanalowewentylatory-osiowe

regulatorywentylator-kominkowywentylator-dachowywentylacja

wentylator

Wentylatory

Wentylacja mechaniczna pozwala na efektywną wymianę powietrza. Sercem wentylacji mechanicznej jest wentylator, który odpowiada za wytworzenie w pomieszczeniu podciśnienia generującego przepływ powietrza. Działanie wentylacji mechanicznej, czyli wentylacji wymuszonej opiera się właśnie na wykorzystaniu wentylatorów.

Wentylatory domowe
Brak wentylacji lub zbyt słaba wentylacja pomieszczeń domowych zwłaszcza łazienek i wc, często prowadzi do powstawania nieprzyjemnych zapachów, grzybów i pleśni. Idealnym rozwiązaniem jest wentylator łazienkowy, który odpowiednio dobrany skutecznie usunie wilgotne powietrze i nieprzyjemne zapachy.

Wentylatory przemysłowe
W celu wygenerowania większego sprężu oraz silniejszego strumienia powietrza, należy zastosować wentylator kanałowy. W systemach wentylacyjnych składających się z długich ciągów kanałów z wysokim oporem sieci - znajdzie zastosowanie wentylator kanałowy - odśrodkowy.
Do prostego wyrzutu powietrza przez ścianę budynku, przydatny okaże się wentylator osiowy.
Do zastosowania w pomieszczeniach piekarniczych i profesjonalnej gastronomii - preferowany będzie wentylator kuchenny, który usunie zanieczyszczone, zadymione i gorące powietrze.
Wentylator kominkowy - zapewni rozprowadzanie ciepłego powietrza powstającego podczas palenia w kominku, będącego jedynym lub dodatkowym źródłem ogrzewania domu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl